Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

System BANKOWY REJESTR

Ogólnopolski System BANKOWY REJESTR, prowadzony przez Związek Banków Polskich, funkcjonuje on-line. Jest niezastąpionym narzędziem wykorzystywanym w pierwszej fazie oceny ryzyka związanego z potencjalnym Klientem Banku. Od lat, z sukcesem stosuje go większość banków komercyjnych.

System w istotny sposób ogranicza liczbę osób oraz czas potrzebny na wykonanie wstępnej oceny Klienta w aspekcie spełniania podstawowych kryteriów stosowanych w Banku.

Umożliwia wymianę informacji identyfikujących Klientów nie wywiązujących się ze swych zobowiązań wobec Banków, gdy łączna wartość zobowiązań przekracza 200 zł w przypadku Konsumentów i 500 zł w przypadku Przedsiębiorców, a świadczenia powstałe w wyniku tych zobowiązań są wymagalne od co najmniej 60 dni.

Więcej informacji na temat Systemu BANKOWY REJESTR oraz uzyskanie dostępu jest możliwe wyłącznie poprzez Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o.

Kontakt z Doradcą Centrum Prawa Bankowego i Informacji


 

Rozmiar tekstu:

Get Adobe Flash player

BIG InfoMonitor to m.in. :

Ukryj Pokaż

zaległych należności od Dłużników Alimentacyjnych, które gminy wycofały z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. BIG skutecznie pomaga w odzyskaniu długów.

SONDA:

Ukryj Pokaż
Czy Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) powinny mieć prawo przekazywania do BIG informacji o zaległościach podatkowych oraz w opłatach lokalnych?