Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Biuro Informacji Kredytowej

BIK wspomaga podejmowanie decyzji kredytowych przez banki, powiązane z nimi organizacje sektora usług finansowych, jak również podmioty kredytujące w innych sektorach gospodarki. Tworzy i rozwija najbardziej efektywne i wiarygodne narzędzia oceny kondycji finansowej dostępne dla wszystkich przedsiębiorców.

Działalność ta prowadzona jest poprzez gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych oraz produktów informacyjnych o wysokiej wartości dodanej. Dane te są niezbędne dla budowy rozwiniętego rynku kredytowego.

Przechowując i przetwarzając głównie pozytywne dane, obrazujące historię kredytową wszystkich Klientów Banków, Biuro Informacji Kredytowej umożliwia im łatwiejsze i szybsze uzyskanie kredytu, co w efekcie przyczynia się do przyspieszenia tempa wzrostu gospodarczego. Polecamy lekturę działu: "Pozytywna historia kredytowa i płatnicza"

Od momentu rozpoczęcia sprzedaży w 2001 roku do końca 2009 r., BIK udostępnił sektorowi bankowemu 98,7 miliona raportów. W grudniu 2009 r. baza danych BIK zawierała informacje o 63 mln rachunków kredytowych należących do ok. 23 mln osób. Tak wysoka dynamika wymownie świadczy o tym jak bardzo jest potrzebna taka instytucja ? nie tylko bankom, ale przede wszystkim kredytobiorcom, z czego być może nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę.

Z usług BIK korzysta około 16 tysięcy placówek bankowych należących do 41 banków komercyjnych, Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (zrzeszającej kilkadziesiąt spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych) oraz ponad 400 banków spółdzielczych. Ocenia się, że instytucje współpracujące z BIK obejmują ponad 96% ogółu rynku kredytów detalicznych.

Więcej informacji na temat współpracy z Biurem Informacji Kredytowej udzielą Państwu nasi Doradcy. Wystarczy umówić się na spotkanie w wybranym regionie:

Kontakt z Doradcą CIG


Strona internetowa BIK: www.bik.pl


 

Rozmiar tekstu: